Zdjęcia pracowników: profesjonalne zdjęcia Twojego zespołu

W dzisiejszym cyfrowym świecie wizerunek firmy w internecie ma ogromne znaczenie. Jednym z kluczowych elementow budowania profesjonalnego wizerunku są zdjęcia pracowników. Profesjonalne zdjęcia mogą w znaczący sposób wpłynąć na postrzeganie Twojej firmy przez klientów i partnerów biznesowych. 

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ W PROFESJONALNE ZDJĘCIA PRACOWNIKÓW? 

Profesjonalne zdjęcia pracowników wpływają na postrzeganie firmy jako wiarygodnej i profesjonalnej. Są też oczywiście estetycznym dodatkiem do strony internetowej firmy. 

Zdjęcia mogą być wykorzystywane na różnych platformach: na stronie internetowej, w mediach spolecznościowych, w materiałach marketingowych czy w wewnętrznych systemach komunikacji. 

KORZYŚCI Z PROFESJONALNYCH ZDJĘĆ ZESPOŁU: 

1. Zwiększenie zaufania klientów. Kiedy klienci widzą twarze osób pracujących w firmie, bardziej ufają marce i ludziom, którzy tam pracują. 

2. Lepsza prezentacja zespołu. Profesjonalne zdjęcia pomagają w przedstawieniu zespołu w jak najlepszym świetle, co może być kluczowe także w rekrutacji nowych pracowników. Przyszli pracownicy chętniej dolączą do firmy, której zespół wygląda profesjonalnie i przyjaźnie. 

3. Jednolity wizerunek. Profesjonalna sesja zdjęciowa zapewnia spójny styl i jakość zdjęć, co podkreśla profesjonalizm firmy. Spójność wizualna jest kluczowa w budowaniu rozpoznawalnej marki. 

JAK PRZYGOTOWAC SIĘ DO SESJI ZDJĘCIOWEJ?

 • Wybór odpowiedniego stroju: zachęć pracowników do wyboru eleganckich, ale nieformalnych strojów, które odzwierciedlają kulturę firmy. Unikaj jaskrawych kolorów i dużych wzorów, które mogą odciągać uwagę od twarzy.
 • Miejsce sesji: wybór odpowiedniego miejsca jest kluczowy, ale większość takich sesji odbywa się w siedzibie firmy lub w plenerze. Zdjęcia w studio mają sens, jeśli do sfotografowania jest kilka osób – w przeciwnym razie względy logistyczne mogą rozbić cały plan. 
 • Profesjonalny makijaż i stylizacja: warto rozważyć zatrudnienie profesjonalnej wizażystki/ fryzjera, którzy zadbają o makijaż i uczesnie, tak żeby każdy z pracowników wyglądał jak najlepiej. Profesjonalny makijaż może znacząco poprawić wygląd na zdjęciach, zwłaszcza w przypadku sesji w studio.

PRZYKŁADY WCZEŚNIEJSZYCH SESJI

Profesjonalne fotografie portretowe pracowników mogą znacznie różnić się w zależności od branży. Każda branża ma swoje specyficzne potrzeby i oczekiwania, które wpływają na styl i charakter zdjęć. 

 • SESJA W BRANŻY KORPORACYJNEJ I FINANSOWEJ: w firmach korporacyjnych, bankach i instytucjach finansowych często preferowane są klasyczne, formalne portrety. Zdjęcia są zazwyczaj robione w studiu lub w biurze, z neutralnym tłem. Pracownicy są ubrani w stroje biznesowe, a zdjęcia mają za zadanie podkreślić profesjonalizm i zaufanie.

  Tło: Neutralne, często białe lub jasnoszare.
  Strój: Formalny z zachowaniem dress codu (garnitury, krawaty, eleganckie bluzki i marynarki).
  Postawa: Formalna, z prostym wyrazem twarzy.
 • BRANŻA ZDROWOTNA, MEDYCZNA i branże pokrewne: w sektorze medycznym zdjęcia portretowe często mają na celu pokazać profesjonalizm i empatię pracowników. Zdjęcia mogą być robione na białym tle lub na tle kliniki / przychodni / gabinetu, a pracownicy zazwyczaj mają uniformy medyczne lub firmowe. Poniżej przykład sesji pracowników wykonanej w klinice podologiczno-fizjoterapeutycznej Ortomedicum

  Tło: Neutralne lub szpital, klinika, gabinet lekarski.
  Strój: Uniformy medyczne.
  Postawa: Przyjazna, serdeczna, często z delikatnym uśmiechem.

Inwestycja w profesjonalne zdjęcia pracowników to krok w stronę budowania silnej i wiarygodnej marki. Zadbaj o to, aby Twój zespół był prezentowany w najlepszym świetle, a zobaczysz efekty w zwiększonym zainteresowaniu Twoją firmą. Profesjonalne fotografie mogą być jednym z najważniejszych narzędzi w budowaniu pozytywnego wizerunku Twojej firmy.