Sesja wizerunkowa w plenerze - postaw na naturalność

Sesja wizerunkowa lub biznesowa w plenerze ma wiele plusów, które decydują o tym, że z pewnych względów ma przewagę nad studyjną i nawet jeśli wybierzesz sesję w studio, warto zdecydować się na kilka kadrów w plenerze. Dlaczego? Przeczytaj ten artykuł do końca, a w mig poznasz odpowiedź. 

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SESJĘ WIZERUNKOWĄ W PLENERZE? 

Głównymi zaletami sesji w plenerze są: naturalne światło, ciekawe otoczenie i większa swoboda w trakcie pozowania. Zatrzymajmy się na chwilę przy każdym z tych punktów.  

 • NATURALNE ŚWIATŁO bywa dla nas łaskawsze – jest miękkie i łagodnie oświetla skórę. Jest też bardziej równomierne niż sztuczne oświetlenie w studio. Dodaje zdjęciom autentyczności i naturalności.

  Promienie słoneczne, które przechodzą przez chmury lub roślinność tworzą naturalny filtr, który rozprasza światło, eliminując twarde cienie i równomiernie oświetlając obiekt. 
  Przy fotografowaniu w plenerze fotograf nie musi używać tyle specjalistycznego sprzętu oświetleniowego jak w studio, a to daje większą swobodę fotografowi i modelowi. 

  Oczywiście naturalne światło jest uzależnione od pory roku i pogody, ale doświadczony fotograf wie, jakie godziny będą najodpowiedniejsze na zdjęcia – tak, żeby twarz była ładnie oświetlona, a cienie naturalne i przyjemne. 
 • CIEKAWE OTOCZENIE to ciekawe zdjęcia. Różnorodne tła dodają zdjęciom głębi i charakteru. Mogą podkreślać Twoją osobowość i charakter Twojej pracy/ specjalizacji. Dlatego tak ważny jest wybór miejsca, w którym zrobimy zdjęcia.

  To, co widać w tle za Tobą też ma znaczenie. Czy będzie to tło w stylu capital city czy urokliwa miejska uliczka – wszystko zależy od tego, czym się zajmujesz i jaka jest Twoja specjalizacja. 
 • WIĘKSZA SWOBODA W TRAKCIE POZOWANIA - plenery dają większą i bardziej urozmaiconą przestrzeń do działania. Możliwość poruszania się po otwartej przestrzeni pozwala na rożnorodne ujęcia oraz ekseprymentowanie z rożnymi pozami i kadrami. 

Podsumowując: sesja plenerowa to gwarancja bardziej urozmaiconych zdjęć, a Twój wizerunek będzie bardziej naturalny.